Поточний номер

№ 2 (2023): Lex Sportiva
					##issue.viewIssueIdentification##

Lex Sportiva. 2023. № 2. 32 с. 
Засновники: Громадська організація «Асоціація спортивного права», Видавничий дім «Гельветика»
Ухвалено до друку: 23 грудня 2023 р.

Опубліковано: 2023-12-23
Переглянути всі випуски

Журнал «Lex Sportiva» – рецензований науковий журнал юридичного спрямування, в якому публікуються результати новітніх досліжень у сфері спортивного права.

Засновники видання: ГО «Асоціація спортивного права», Видавничий дім «Гельветика».

Рік заснування: 2021 р. 

Реєстрація суб'єкта у сфері друкованих медіа: Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 1950 від 30.05.2024 року

ISSN: 2786-5967 (Print), 2786-5975 (Online).

Фахова реєстрація: Наказ МОН України № 320 (додаток № 2) від 07 квітня 2022 року 

Галузь знань: право.

Спеціальності: 081 – Право.

Періодичність видання: 2 рази на рік.

Мови публікації: українська, англійська,  німецька, польська, французька, іспанська.

Спортивне право – одна з наймолодших галузей української системи права. Необхідність розвитку цієї галузі зумовлена тим,  що спорт, як і будь-яка інша сфера суспільних відносин, потребує кваліфікованих юристів, які розуміють її специфіку. Спортивне право як комплексна галузь права являє собою систему взаємозалежних правових норм, якими закріплюються основні засади, форми та порядок регулювання суспільних відносин, що виникають у сфері фізичної культури та спорту (цивільних, трудових та соціального забезпечення, фінансових, господарських, кримінально-правових), сфері спортивної травматології та протидії застосуванню допінгу, міжнародних, процесуальних (з врегулювання спортивних спорів) відносин. Новітнім офіційно визнаним видом спорту є кіберспорт, що сформувався на стику «традиційного спорту» і сфери інформаційних технологій. Відповідно, спортивне право отримало новий інститут – кіберспортивне право, який потребує подальшого наукового осмислення.

Журнал «Lex Sportiva» представляє інтерес для практикуючих юристів, спортсменів, фахівців у сфері спорту та всіх, хто цікавиться спортивною правовою наукою та практикою застосування норм законодавства про фізичну культуру та спорт.